Куди можуть планувати свої майбутні подорожі українці?

Куди можуть планувати свої майбутні подорожі українці?

Сьогодні туристичний напрямок, як і світ подорожей виглядає дещо інакше, ніж ми звикли. Ще 2-3 роки тому ніхто і уявити собі не міг, що маючи фінансову можливість, ми можемо поїхати далеко не у кожну країну, куди нам би хотілось. Коронавірус та пандемія, яку він спричинив, перевернули наш світ, уявлення про подорожі, уявлення про туризм. Проте не все так погано. Незважаючи на те, що ситуація в Україні з коронавірусом все ще залишається напруженою, все ж знайдуться відкриті країни для українців, які варто відвідати. Водночас хотілось би зазначити, що це не лише країни для пляжного відпочинку, а й «туристичні Мекки», такі як, наприклад, Стамбул. Сьогодні ми розкажемо, куди можна поїхати за кордон навесні та влітку, які додаткові документи для перетину знадобляться (і чи знадобляться взагалі), а також поділимось власними здогадками, чи буде доступним простий виїзд українців за кордон у майбутньому.

У які країни можуть потрапити українці?

Насправді, перелік таких країн є досить великим. Інша справа, що для перетину кордону з одними потрібен лише негативний тест на COVID-19, а в інших доведеться пройти самоізоляцію навіть до 14 днів. Розглянемо це питання більш детально.

Куди можна просто взяти квитки й летіти вже (без тесту)?

Поки до таких країн можемо віднести Танзанію, та її найпопулярніший острів Занзібар, Домінікану та Мексику. Проте, якщо ви летите у Мексику через Стамбул і захочете прогулятись містом, то тест таки знадобиться.

Насправді важко говорити впевнено про нові правила, оскільки вони змінюються щотижня, а інколи й щодня. Проте ми підготували перелік найпопулярніших напрямків, куди поїхати на море за кордон, якщо ви готові зробити тест:

  1. Єгипет. Червоне море приваблює своєю неймовірною красою, готелі, що працюють за системою «Все включено», широкий діапазон цін та готелів на будь-який смак – усе це робить Єгипет одним з найпопулярніших напрямків серед українців навіть в часи пандемії. Для того, щоб потрапити у країну потрібно здати тест за 72 години до прильоту.
  2. Туреччина – також лідер, якщо ми говоримо про відкриті країни для українців. І, якщо Єгипет, більш популярний взимку та на початку весни, то починаючи з травня Туреччина набирає обороти. Якщо ви їдете відпочивати на пляжний курорт, то потрібен тест за 72 години до прильоту. Якщо ж ви летите у Стамбул на шопінг та екскурсії, то для того, щоб відвідувати визначні місця, шопінг-центри необхідний спеціальний код, який встановлюється на телефон.
  3. Відкриті кордони для України і в ОАЕ. Проте врахуйте, що тут дотримуються суворого маскового режиму, деякі екскурсійні точки закриті. Для туристів потрібен тест на COVID-19, зданий вдома. Ще один здається по прильоту в аеропорту, результати котрого чекаємо в готелі протягом доби.
  4. Шрі-Ланка – також хороший варіант, якщо ви задумуєтесь, куди поїхати за кордон на море. Щоправда, правила дещо більш суворі. Окрім тесту з України, потрібно пройти тест по прильоту та на 5-й день відпочинку (за власний кошт). Також варто зазначити, що протягом усього відпочинку ви не можете покидати територію готелю, за виключенням відвідування екскурсій від туроператора, і то через 5 днів після прибуття. Цікаво, що сусідня Індія закрита для туристів.
  5. Мальдіви – цього року стали чи не найпопулярнішим напрямом серед українців. Чудові цінові пропозиції, прямий чартер з Києва, прості умови перетину кордону – основні причини значного попиту.

Чи відкриті кордони для України в Європу?

Тут ситуація значно складніша. Навіть у сусідню Польщу потрапити просто так не вдасться. Для перетину кордону потрібна вагома причина (батьки/діти, які проживають у Польщі офіційно чи є громадянами цієї країни, наявність нерухомості у володінні, навчання, робота). Та й тут по прибуттю треба буде пройти 14-денний карантин.

Значно привітніше нас вітають у Грузії. З 1-го березня Грузія значно пом’якшила правила прибуття у країну, розширивши перелік країн, які можуть відвідати країну. У перелік потрапили і українці з тестом, зданим в Україні за 72 години. Повторний тест потрібно буде здати на 3-й день перебування.

Що чекати в майбутньому?

З 1-го квітня для України відкрився і Кіпр. Проте поки там діють жорсткі карантинні обмеження, заборонені навіть пікніки, тому поки для туристів рекомендуємо утриматись від польотів. Тест потрібен за 72 години до вильоту і по прильоту на острів.

Також відкритою планує бути Болгарія, Чорногорія, Албанія, Румунія та Хорватія. Остання не входить до країн шенгенського простору, тому не зобов’язана дотримуватися вимог щодо карантину. Проте кожна країна ще офіційно не заявила про відкриті кордони, тому потрібно уважно стежити за новинами. Також перед поїздкою уважно ознайомтесь з карантинними правилами тої чи іншої країни. Особливо це стосується маскового режиму (де потрібно їх носити), відвідування екскурсій, пересування містом тощо.

Сподіваємось, що найближчим часом будуть відкриті кордони для України у будь-якому напрямку і ви знову почнете планувати свої незабутні подорожі з компанією «Євротур».