Мандрувати можна самостійно або за допомогою туристичних агентств. Другий варіант більш безпечний та надійний, з мінімальним ризиком несподіванок під час подорожей, при умові, що Ви обрали гарне турагенство з перевіреною репутацією. Тому наша перша порада – ретельно підійдіть до вибору туристичної компанії.
А зараз перейдемо безпосередньо до подорожі.
Послуги аеропорту
Ваша омріяна відпустка починається з авіоперельоту тоді запам’ятайте наступні правила:
- Заздалегідь покладіть в валізу пакет документів для подорожі: закордонний паспорт, туристичну путівку, страховку, квітки на літак, дозвіл на виїзд дитини, якщо вона летить лише з одним із батьків.
- Прибути в аеропорт необхідно за 2 годину до вильоту. Цей час потрібен для проходження процедури реєстрації осіб, які летять та їх багажу, пройти митний і паспортний контроль.
- Забороняється перевозити гострі і ріжучі предмети, такі як ножиці, ножі та інше.
- Для пасажирів економ-класу вага валізи не повинна перевищувати 20 кг.
- Якщо з Вами буде летіти дитина або тварина, то ці нюанси треба обговорювати при покупці тура.
Трансфер
Після виходу з літака Вам треба пройти знову паспортний і митний контроль, і не забудьте отримати свій багаж. Після цього потрібно зустрітися з гідом, який буде чекати Вас на виході з аеропорту. У нього в руках буде плакат з логотипом компанії, який зазначений у Вас у ваучері. Разом з гідом Ви перейдете до транспорту, який доставить у готель.
Хочеться зазначити, що інформаційна зустріч у готелі дуже важлива і її потрібно відвідати у той час, який назве гід. Тут Вам більш детально розкажуть про правила в готелі, про екскурсійні тури, правила безпеки і поведінки у країні та багато інших корисних речей. Також зверніть увагу на інформаційні стенди у холі готелю, на них також розміщується актуальна інформація.
Розміщення у готелі
Згідно міжнародним стандартам: заселитися у готель Ви можете після 14-00
а час виселення – 12-00 за місцевим часом.
Адміністрація готелю розподіляє номери
У випадку, коли Ви не задоволені представленими послугами потрібно звернутися до гіда і/або зателефонувати в офіс приймаючої сторони та в агентство де покупали тур. У більшості випадків цих дій достатньо для розв’язати питання. Якщо все ж претензії не задоволенні, то у Вас є можливість написати письмове звернення до продавця туру з проханням вирішити проблему або повернути гроші.
Правила поведінки, безпеки та особистої гігієни
Наведемо основні правила поведінки, які підходять до будь-якої країни:
- Дотримуйтесь правил безпеки встановлених в літаках, аеропортах, готелях, транспортних засобів.
- З Вами завжди повинні бути ксерокопія закордонного паспорта та візитна картка готелю, в якому Ви зупинились.
- Шануйте національні традиції країни, яку Ви відвідуєте. Особливо це стосується ісламських держав, тут особливу увагу потрібно приділяти одягу, вживанню алкогольних напоїв та м’ясних страв.
- При участі у ДТП або інших конфліктах з правоохоронними органами, обов’язково доведіть це до відома приймаючу сторону або співробітника Посольства України.
- Не носіть з собою багато готівки, щоб не спокушати шахраїв. Міцно тримайте гаманці та сумочки.
- Забороняється виносити з готелю склянки, ковдри на пляж.
- Всі напої та їжа в міні-барі коштує грошей і за них доведеться платити.
- Палити у ліжку категорично забороняється.
- Не смітіть на вулицях, бо в багатьох країнах за це передбаченні штрафи.
Правила безпеки та охорони здоров’я
- Завжди будьте поряд з дітьми, не залишайте їх на самоті, особливо біля басейнів, на пляжі, на водних атракціонах.
- Завжди мийте руки перед вживанням їжі.
- Пийте лише мінеральну воду, не допускається вживання води з крана та відкритої водоймі.
- Використовуйте анти москітні засоби.
- Не забувайте правила безпечного загару. На сонці можна прибувати до 11 годин дня і після 16 години вечора. Дітям до 3-х років в загалі не рекомендується прибувати під відкритим сонцем. Не забувайте користуватися сонцезахисними засобами та окулярами.
- Ще вдома, порадившись з сімейним лікарем, складіть аптечку, до якої будуть входить ліки, які Ви постійно приймаєте та ліки для невідкладної допомоги. Це потрібно зробити, щоб не втрачати час на пошук ліків, бо багато з них мають іншу назву за кордоном.
- Перед відпочинком зробіть усі потрібні щеплення для себе та дітей, у залежності від регіону куди Ви збираєтесь поїхати.
- Будь те обережні при вживанні незвичних страв, бо травнева система може не сприйняти їх і зіпсувати відпочинок. Для дітей до 3-х років краще взяти дитяче харчування з дому: молочну суміш, швидкорозчинні каші, овочеві та м`ясні пюре, дитяче печиво.
- Плавайте тільки там де дозволено для запобігання зустрічі з небезпечними морськими істотами.
- Вагітним жінкам перед подорожжю потрібно відвідати свого лікаря, щоб він дозволив переліт і відпочинок за кордоном. І не забудьте взяти з собою паспорт вагітних з останніми УЗД та аналізами.
Страховий поліс
Перед поїздкою бажано придбати страховий поліс. Уважно прочитайте умови, які прописані в ньому. У випадку хвороби або поганого самопочуття на відпочинку подзвонить у медичний заклад, за номером який написано в страховому полісі.
Більшість страхових полісів розраховані на нещасні випадки і невідкладні стани, тому якщо у Вас є хронічне загострення, то краще порадьтесь зі своїм лікарем, як уникнути загострення.
Бажаємо Вам приємного відпочинку і бережіть себе!