Туризм - це не тільки тепле море, жовтий пісок і безмежні розваги під пальмами. Подорожі бувають різними, і будь-який цінитель може вибрати відпочинок до душі. Активний, молодіжний, оздоровчий, дитячий, релігійний, пляжний, сільський ... Це лише поодинокі напрямки, які користуються популярністю.
Класифікація основних видів туризму
Подорожі - це спосіб розслабитися, забути про проблеми, відпочити душею і тілом. Путівники по основним видам туризму пропонують розділяти його за географічним принципом:
За цілями діяльності виділяють наступні види туризму
Але це лише основні і популярні види туризму та їх характеристика. Мандрівники люблять і шопінг-тури, і діловий відпочинок, і екзотику ... Хтось шукає пригод, танців до ранку, інші - мріють про тишу або переслідують інші цілі. Точно сказати, скільки видів туризму існує, важко: їх число настільки величезне, що спробувати все в цьому житті буде важко.
Найпопулярніші види туризму
Зупинимось більш детальніше на найпопулярніших видах туризму.
Рекреаційний туризм: море, сонце, пляж
Мабуть, найпопулярніший вид туризму в світі - це відпочинок на курортах в оточенні пальм, моря і піску. Головна мета - розслабитися, отримати рівний загар, поплавати, надовго забути про насущні проблеми. Цей вид туризму має особливість: він універсальний і підходить для будь-якої людини. На відпочинок відправляються сім'ї з дітьми, молодята, люди у віці, друзі.
Культурно-історичний туризм: для самих цікавих
Спонуканням до такого виду туризму і відпочинку стає прагнення мандрівника розширити свій кругозір, познайомитися з національною культурою країни, куди він прямує, з її історичними та архітектурними пам'ятками, музеями, визначними маршрутами. Сюди також відносять ті поїздки, в процесі яких людина набуває уявлення про музику, театри, кіно, живопис держави, вивчає місцеву мову, відвідує пізнавальні лекції або семінари.
Лікувально-оздоровчий туризм: з користю для здоров'я
Основною метою мандрівника тут виступає зміцнення здоров'я, підняття захисних сил організму,
Позбавлення від гострого або хронічного захворювання. До цього напрямку можна віднести відвідування морських курортів, санаторіїв, профілакторіїв, водо- і грязелікарень, мінеральних, термальних або радонових джерел. Існує такий його різновид як кліматолікування. Наприклад, у високогірному районі Кавказу, в Теберда, є санаторій, де захворювання дихальних шляхів лікують чистим гірським повітрям. Або пансіонати в Абхазії, де унікальна комбінація морського повітря, субтропічного клімату, близькості самшитового гаю дають разючий оздоровчий ефект.
Спортивний і екстремальний туризм: тим, хто цінує адреналін і перешкоди
Весь спортивний туризм прийнято ділити на пасивний і активний. У першому випадку мандрівник особисто не бере участь, але спостерігає за якоюсь спортивною подією, а в другому, відповідно, бере участь.
Спортивний і екстремальний туризм підрозділяється на більш вузькі сфери з виду спорту, способу або ступеня екстриму.
Спортивними вважаються всі види:
Різниця між спортивним і екстремальним туризмом іноді погано помітна або зовсім відсутня! Але при градації враховуються: ступінь ризику, навантаження, потенційно небезпечні або важкі умови, перешкоди.
Діловий туризм: бізнес без перешкод
Підприємці теж люблять подорожувати, але вважають за краще отримувати з поїздок вигоду, хоча при діловому туризмі вона не носить матеріального характеру. Такий туризм дає можливість:
Такий вид туризму, все-таки, більше нагадує відрядження.
Подієвий туризм: там, де найцікавіше!
Все просто - є такі події, пропустити які дехто вважає неприпустимим! Візит туристів завжди обумовлений певним заходом - це можуть бути всесвітньо відомі фестивалі (карнавал в Бразилії, свято молодого вина у Франції, Октоберфест), але не тільки! Захід може бути культурним, спортивним, історичним, діловим. ...
Екотуризм: для тих, хто шукає чистоту природи
Такий туризм часто плутають з сільським або фермерським, коли втомлена від міського життя людина виривається з мегаполісу, щоб пожити простим життям в зіткненні з природою, вибираючи для цього спеціальні кемпінги, табори або еко-поселення, що допускають на свою територію сторонніх постояльців. Суть вірна: весь екотуризм побудований на тому, щоб мандрівник опинився віч-на-віч з природою. Для цього люди зазвичай їдуть в дикі, не зворушені цивілізацією місця. І хоча жанр передбачає проживання в споконвічно природному середовищу, зараз з'являються спеціальні кемпінги, притулки і готелі, щоб зробити проживання «в диких умовах» більш комфортним.
Яскравою ознакою екотуризму виступає те, що турист неодмінно повинен здійснювати якісь корисні для навколишнього середовища дії, від елементарного прибирання сміття до очищення струмків, усунення наслідків аварій, порятунку тварин. Еко-туристи часто займаються дослідженнями необжитих територій: їх географії, клімату, рослинного і тваринного світу тощо
Який би вид туризму Ви не обрали для себе - це прекрасно! Будь-яка подорож розширює картину світу і кругозір, сприятливо впливає на здоров'ї і сприйняті життя.
Подорожуйте разом з нами !!!