Яким буде туризм у 2025 році? Чого чекати туристам та туристичним агенціям?

Яким буде туризм у 2025 році? Чого чекати туристам та туристичним агенціям?

2020 рік увійшов в історію. Для світу подорожей та туризму це жахливий період, про який ми всі хочемо забути. Коронавірус виявився більшим та ефективнішим руйнівником для туризму, ніж війни та збройні конфлікти. У розпал пандемії, за оцінками WTTC, внаслідок кризи коронавірусу туристична індустрія втратила 174 мільйони робочих місць. Проте прогнози на туризм 2021 є не настільки негативними і це вже спонукає сподіватись на краще. За даними організації Всесвітньої ради з питань подорожей і туризму, світовий туристичний сектор почне відновлюватися з березня, і літо може бути цілком гарним для галузі, що підтверджується зростанням кількості бронювань, про які повідомляють туристичні компанії.

Все більше свідчень про те, що криза закінчується

Зараз у своєму останньому звіті організація прогнозує, що за найбільш оптимістичним сценарієм буде відновлено до 111 млн робочих місць. Однак зайнятість все одно буде на 17 відсотків нижче, ніж у 2019 році. Цей сценарій передбачає плавний перебіг вакцинаційних кампаній та належний рівень тестування мандрівників на COVID-19.

Туризм 2021 - повернутися до результатів 2019 ще не вдасться

Гірший, більш консервативний сценарій полягає в тому, що обмеження на поїздки будуть зніматись повільніше і що туризм не відновиться до другої половини року. У цьому випадку галузь відновить лише 84 мільйони робочих місць.

Згідно з оптимістичними сценаріями, частка туристичної галузі у 2021 році у світовому ВВП складе на 17 відсотків менше, ніж у 2019 році, і становитиме 7,4 трлн. дол. Якщо здійсниться більш песимістичний прогноз, ці показники впадуть відповідно до 27% та 6,5 трлн дол.

Як виглядатимуть подорожі 2021? Безпека буде головним пріоритетом

Більшість з нас запам’ятає 2020 рік як сповнений сюрпризів і надзвичайно складний період, коли ми застрягли вдома на довгі місяці. Це точно був не вдалий час для мандрівників. Нас супроводжували постійна невизначеність, нестабільність та неможливість вільного пересування через пандемію, імміграцію, скасування рейсів або закриття кордону. На щастя, були і винятки. Все-таки багатьом пощастило відпочити влітку. А зимою та весною 2021 року українці все частіше почали бронювати тури до Єгипту, Домінікан, на Мальдіви та у Мексику. Також щодня ми чуємо повідомлення, що багато країн (особливо ті, які прямо залежні від туристичної сфери) планують відкрити свої кордони влітку 2021. Тому, якщо ви вже почали планувати відпочинок 2021, то розгляньте наступні напрямки:

Звичайно поки важко сказати, якими будуть умови в’їзду або прильоту у ці країни, але те, що звучать повідомлення про туристичний сезон у них вже тішить нас та наших клієнтів.

Ви плануєте поїздку - перевірте обмеження

Тож чи можливо і чи варто подорожувати під час пандемії? Безумовно, так! З розмов з іншими мандрівниками ми знаємо, що найбільше бояться тих, хто хоче відвідати світ сьогодні, - це обмеження, введені майже у всіх країнах. Вирішуючи поїздку в екзотичні далекі країни, варто пам’ятати, що сьогодні можливість в’їзду до них визначається низкою складних факторів, створюючи надзвичайно бюрократичну шахову дошку.

В даний час кілька країн світу дозволяють в'їзд на свою територію. Туризм 2022 вже відкритий у таких країнах як Африканська Уганда, Танзанія, Кенія, Гана, Кот-д'Івуар, Сьєрра-Леоне, Джибуті, Замбія та Малаві. У багатьох випадках необхідно проводити ПЛР-тести на COVID-19 в Україні, а часто і по прильоту.

Також існують різні вимоги, встановлені авіакомпаніями. Зараз деякі країни повністю звільнилися з видачі туристичних віз. Це майже всі країни Азії, а в Африці - Камерун чи Гвінея. Інші планують незабаром запровадити електронні візи, наприклад, Демократична Республіка Конго.

У порівнянні з Африкою ситуація в Азії набагато складніша. На жаль, імміграційні служби жодної зі східних та південних країн Азії не повідомляють дату відкриття своїх кордонів для туристів. Наприклад, тепер ви можете в’їхати в Пакистан, але потрібна низка документів та електронна віза, зареєстрована в заяві про імміграцію.

Вирушаючи у подорожі 2021, обов’язково читайте правила перебування у країні. Особливу увагу зверніть на масковий режим (де її обов’язково носити, а де можна насолоджуватись свіжим повітрям). Також потрібно знати, які місця відкриті для відвідування. Для прикладу, Кіпр з 1-го квітня почав приймати туристів. Проте і досі в країні діє суворий карантин, пікніки у парках заборонені, обов’язковим є носіння маски тощо. Тому такий відпочинок 2021 навряд чи вам сподобається. Звичайно ж, ми сподіваємось, що згодом ситуація зміниться на краще і подорожі будуть більш доступними для кожного українця.